Akustik Sünger

Sektör : İnşaat ve Dekorasyon Tarih : 2 yıl önce
Telefon : 0850 156 85 11 Faks :
Web Sitesi : https://www.akustiksungerfiyatlari.org
Adres: Ümraniye Ümraniye / İstanbul

Akustik sünger gerçekleştirmiş olduğumuz ses yalıtım uygulamalarımız ile ortamlarınızda bulunan eko, yankı, ses karmaşasına son veren ve sizlere daha huzurlu ortamlar sağlamanıza yardımcı olan akustik ses yalıtım süngerleridir. Akustik süngerlerimizin çeşitli yüzey formları sayesinde mekan içi ses yalıtımını kendi zevkinize özel tasarlayabilirsiniz. Akustik süngerler, yanmaz ve yanar olarak ikiye ayrılır. Standart DNS 50 olmasına rağmen yanar halde olan akustik süngerlerin yoğunlukları 50 DNS’den daha düşüktür. Akustik süngerler düşünülenin aksine ses yalıtımı için değil ortamdaki akustiği düzenlemek için kullanılan ürünlerdir. Akustik süngerler ortamdaki yankı, çınlama ve uğultuyu kesmek için kullanılır. Akustik süngerlerin birkaç farklı deseni ve kalınlığı mevcuttur.

Akustik sünger montajı kolaylığını arttırmak adına kendinden yapışkanlı süngerler de üretilebilmektedir. Sıvı yapıştırıcının ağır kokusuna maruz kalmak istenmediğinde yapışkanlı sünger son derece pratiktir. Ses yalıtımı amaçlanan mahallerde bariyerli akustik sünger de sık kullanılan malzemelerdendir. Özellikle yanmazlığın birinci derecede önem arz ettiği dar hacimlerde bariyerli akustik sünger en pratik ve işlevsel malzemedir. Yanmaz düz sünger ve desenli akustik sünger arasına keçeli ses bariyeri lamine edilir, tek parça 100x100cm ebatlarında malzeme üretilir. Bariyerli akustik sünger kalınlıkları 40~80 mm aralıklarında değişmektedir.

Kişiler, izolasyon yaptırmak istedikleri alanlara uygun yalıtım malzemelerinin belirlenmesini içeren proje aşamasında firmaların tavrına bakarak kararlarını verebilirler. Firma, yalıtım için gerekli çalışmaları yaparken mutlaka yaşam alanında ortaya çıkan sorunları doğru bir şekilde tespit etmeli ve bunun sonucunda çözümler ortaya koymalıdır. Özellikle ses izolasyonu için yapılmış olan projelerde daha sonradan proje aşamasında fark edilmemiş detay noktaları ile karşılaşılabiliyor. Firmanın görüşleri alınarak mekan için en uygun yalıtım malzemesinin belirlenmesinin ardından yalıtım sistemleri konusunda deneyimli kişiler tarafından projeler gerçekleştirilmelidir. Tüm personeli eğitimli ve yalıtım projeleri konusunda deneyimli olan firmamız, ses izolasyonu başta olmak üzere her türlü projede uygun fiyatla hizmet vermektedir.