Yepyeni Bir Yarışma Başlıyoor!

Yaşadığınız en güzel hatırayı yazın müthiş ödülleri kazanın! Ödüllü yarışmamıza hazır mısınız?

Yepyeni Bir Yarışma Başlıyoor!
14 Ekim 2016 Cuma 12:10

YEPYENİ BİR YARIŞMA !!!
2016  “GÖZDE HATIRALAR”

Yaşadığınız en güzel hatıra yazın müthiş ödülleri kazanın!

Yarışmaya başvuru için tıklayınız: http://yarisma.optikgazete.com/hatirani-gonder/

Optik Gazete olarak bu yıl da yepyeni bir yarışma düzenliyoruz.
 
Gözlükçü ve Optisyen olarak mesleğimizde her gün farklı ve güzel olaylar yaşıyoruz. Bunların bazıları seneler geçse de asla hafızalarımızdan silinmiyor. Biz de, bu hatıralarınız sadece sizin tarafınızdan bilinmesin, paylaşılsın ve daha çok kişiye ulaşarak unutulmasın düşüncesi ile Optik Gazete olarak hatıralarınız üzerinden yepyeni bir yarışma düzenliyoruz. Gönderilen hatıralar arasından dereceye girenleri yine müthiş ödüller bekliyor.
 
Bu yarışmaya optik mağaza sahibi, optik mağaza çalışanları, optisyenlik bölümü öğrencileri, optisyenlik bölümü öğretim üyeleri ya da halktan konuya ilgi duyan 18 yaş üzerindeki herkes katılabilir. Yarışmaya gönderilen hatıraların konusunun gözlükçülük veya optisyenlik mesleğiyle ilgili olması; gönderilen hatıra metinlerinin hiçbir yerde yayımlanmamış ve ödül almamış olması gerekiyor.
 
Amacımız gözlükçülük ve optisyenlik mesleğine ilişkin hatıralarımızı kişisel belleğimizin derinlerinden çıkararak ortak belleğimize aktarmak ve paylaşmak. Kimileri güldürecek, kimileri gülümsetecek, kimileri hüzünlendirecek, kimileri de öğretecek olan bu hatıraların bir araya toplanması gözlükçülük ve optisyenlik mesleğinin ortak hafızasında yer alacak...
 
Ve elbette ki kazanan hatıraların anlatıcılarını güzel ödüller bekliyor…
1-Yarışmaya Katılım Koşulları

Bu yarışmaya optik mağaza sahibi, optik mağaza çalışanları, optisyenlik bölümü öğrencileri, optisyenlik bölümü öğretim üyeleri ya da halktan konuya ilgi duyan 18 yaş üzerindeki herkes katılabilir.

Optik Gazete sayfası üzerinden gerçekleştirilecek olan "Gözde Hatıralar" isimli yarışma, Optik Gazete tarafından düzenlenmektedir.

Optik Gazete gelen metinleri Facebook sayfası üzerinden yayınlayacaktır. Hatıralara gelen beğeni ve paylaşım sayıları halk oylaması ve Jüri Değerlendirilmesinde dikkate alınacaktır.
 • Tarihler:
  • Bu yarışma, 31 Ekim 2016 tarihinde hatıraların Optik Gazete’ye gönderimiyle başlayacaktır.
  • Son hatıra gönderme tarihi 11 Mart 2017 Cuma günüdür.
  • Yarışmanın sonuçları 5 Nisan 2017 günü duyurulacaktır.
  • Tarihler Optik Gazete’de ilan edilerek değiştirilebilir.
Yarışma katılımcılarının Optik Gazete’de yayınlanan katılım koşullarını dikkatle okumaları ve hatıra metnini buna göre yazmaları önemlidir. Yazılan metin halka sunulacağı için halkın okurken bu konuda yanlış bilgi almaması açısından önem taşımaktadır. Belirtilen kurallara uyulmadan yazılan metinler yarışma dışı kalacaktır.

Yarışmaya birey olarak katılmak gerekmektedir. Yarışma başvurusu tek isimle yapılmalıdır. Yarışmayı kazanma durumunda belirtilen ödül, başvuruda belirtilen katılımcı ismine teslim edilir.

Katılımcı 18 yaşın üzerinde olmalıdır.

Katılımcı kendisine ait kimlik bilgilerini doğru ve eksiksiz beyan etmekle yükümlüdür.

Her katılımcı maksimum 3 hatıra metni ile yarışmaya katılabilir.

"Gözde Hatıralar" konulu metin yarışmasında katılımcılar bu yarışmaya hatıra metinlerini göndererek; Optik Gazete’de yayınlanan yarışma koşullarını eksiksiz olarak kabul etmiş olurlar.
2- Yarışma Koşulları

"Gözde Hatıralar" konulu metin yarışmasında katılımcılar meslek hayatında yaşadıkları ilginç ve güzel hatıralarını göz sağlığının önemine değinerek ilgi çekici, eğlenceli ve en bilgi verici şekilde aktarmayı amaçlamalıdır.

Gönderilen hatıra metinlerinde, 5193 sayılı optisyenlik hakkında kanun, 28886 sayılı optisyenlik müesseseleri hakkında yönetmelik ve SGK görmeye yardımcı tıbbi malzeme satın alma sözleşmesine uygun olmayan fiillerin olması durumunda sorumluluk tamamen yarışmaya metni gönderen katılımcıya ait olup Optik Gazete hiçbir şekilde hukuki sorumluluk kabul etmeyecektir.

Metinler yukarıda belirtilen yazılı uyarılara dikkat edilerek hazırlanmalıdır. 

Yarışmaya gönderilen hatıra metinleri hiçbir yerde yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdır. Gönderilen hatıra metinleri ön eleme kurulundan denetlenecek, onaylanan metinler yarışmaya dahil edilcektir.

Hatıra metinleri, Microsoft Office Word programıyla A4 kâğıt boyutunda, bir buçuk satır aralığıyla, 12 punto, Times New Roman karakteriyle iki sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmalıdır.

Gönderilecek hatıra metnini içeren MS Word dosyasının adı katılımcı kişinin adı ve soyadı olmalıdır. Birden fazla metin gönderen kullanıcılar her metni adı ve soyadından sonra 1-2-3 şeklinde numaralandırarak ayrı ayrı göndermelidir.


Metin müstehcen, saldırgan, uygunsuz veya sakıncalı unsurlar içermemelidir.

Herhangi bir kurum ya da kişinin mahremiyetini, telif hakkını, ticari marka veya fikrin mülkiyet haklarını ihlal etmemelidir. Bu tür metinler yayınlanmayacak ve yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Gözlük ve kontak lensin yasal satış ve pazarlama kurallarına uymayan internet, işporta gibi kaynakların cazip gösterildiği metinler yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Gözlük, kontak lens, optik mağaza, optisyen, göz doktoruna olumsuz atıfta bulunan metinler yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Gözlükçülük ve optisyenlik mesleği dahilinde olmayan içerikli metinler yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Katılımcı, metin yarışması halka açılmadan önce ilgili metni, facebook, twitter ve benzeri hiçbir internet ağında yayınlayamaz. Yayınlanmış metinler yarışma dışı bırakılacaktır.

Katılımcının Optik Gazete’de ve Optik Gazete’ye ait sosyal medya ortamlarında yayınlanan kendi metnini Optik Gazete ismiyle paylaşma ve beğeni toplama konusunda gösterdiği etkinlik değerlendirmeyi yüksek oranda etkileyen bir unsurdur.

Katılımcılar bu metin yarışmasına başvuru yaparak; kopyalama, dağıtım, değiştirme, halka açık platformlarda gösterme ve diğer kullanım izinlerini imtiyazsız olarak Optik Gazete’ye vermiş olur. Optik Gazete, ülke ve/veya dünya çapında herhangi bir basın kuruluşunun eğitim amacıyla metni yayınlamasına izin verebilir.

Katılımcıların göndermiş olduğu metinler Optik Gazete'nin uygun göreceği reklam ve tanıtım kampanyalarında kullanılacaktır ve uygun görülen yerlerde uygun görülen şekilde sergilenecektir.

Katılımcılar bu yarışmaya gönderdikleri metnin ve varsa görsellerin kendilerine ait olduğunu, ve sunulan metin ve görsellerle ilgili tüm haklarından feragat ettiklerini ve bu hakları Optik Gazete’ye ve/veya bağlı şirketlerine devrettiğini, bu hususlarla ilgili olarak hiçbir hak talebinde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

Ödüle hak kazandığı halde belirtilen süre dahilinde ödülünü almaya gelmeyen katılımcı bu hakkından vazgeçmiş sayılacaktır.Kazanılan ödüle ilişkin ÖTV ve KDV hariç diğer vergi, yasal yükümlülük ve harcamalar ödüle hak kazanan katılımcıya aittir.

Yarışmaya ilişkin tüm tarihler Optik Gazete’de yayınlanır ve Optik Gazete tarihlerde değişiklik yapma hakkını korur. Son yayınlanan tarihi baz alarak yarışmayı takip etmek katılımcının sorumluluğundadır.
3- Ödüller
 • Değerlendirme
  Yarışmanın değerlendirmesi iki yönlü puan sistemiyle gerçekleştirilecektir.
Facebook’ta beğeni ve paylaşım sayısı ile en yüksek oyu alan katılımcılar halkın beğeni oyu ile seçilerek ödüllerine hak kazanacaklardır. Oylama süresinin tamamlanmasının ardından yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda kazananlar da jüri oyu ile seçilerek ödüllerine hak kazanacaklardır.
 
 • Facebook Beğeni Oylaması
  Facebook’ta beğeni ve paylaşım sayısı ile en yüksek oyu alan katılımcılara aşağıdaki ödüller takdim edilecektir.

En çok oy alan 1. Metin   Iphone 7
En çok oy alan 2. Metin   Iphone 6    
En çok oy alan 3. Metin   Apple Ipad Air 2    
En çok oy alan 4. Metin   Samsung Galaxy A5   
En çok oy alan 5. Metin   Samsung Galaxy j7
Katılan İlk 100 Metin   
 
 • Jüri Oylaması
  Oylama süresi bittikten sonra jürinin seçeceği hatıra sahiplerine aşağıdaki ödüller takdim edilecektir.

Jüri Mansiyon 1. Metin   HUVİTZ FOKOMETRE HLM 7000
Jüri Mansiyon 2. Metin   TUSCANY FOKOMETRE 860
Jüri Mansiyon 3. Metin   DİJİTAL MATKAP DM 3G
Jüri Mansiyon 4. Metin   FOTOSELLİ EL TAŞI SMH 3
Jüri Mansiyon 5. Metin   NİLÖR SMV 3
 
 • Jüri Üyeleri 
Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sn. Zeynep Harbi
Bausch & Lomb İş Birimi Direktörü Sn.Yüce Tümer
Johnson & Johnson Türkiye Genel Müdürü Sn. Doğan Nazlı
Ege Gözlükçüler ve Optisyenler Dernekleri Federasyonu Başkanı Sn. Kamil Nuri Gizer
Ege Gözlükçüler ve Optisyenler Dernekleri Federasyonu Eğitim Komisyonu Başkanı Sn.Taylan Küçüker
Opak Lens İş Geliştirme ve Eğitim Müdürü Sn. Fatma Küçüktaş

4- Yarışmanın İşleyişi
Yarışma broşürlerinin dağıtımı ve bilgilendirmesi 8-11 Aralık 2016 arasında Silmo İstanbul fuarında yapılacaktır.

Yarışma broşürleri Silmo Istanbul fuarından sonraki 30 gün içinde tüm optik mağazalara dağıtılmış olacaktır.

Katılımcılar, metin gönderim tarihinin başlamasından itibaren metinlerini Optik Gazete’nin yarisma@optikgazete.com adresine göndererek başvuruda bulunabilirler.
 • Metin yazılmadan önce katılım ve şartlarla ilgili yazılı uyarılar mutlaka okunmalıdır.
 • Katılımcılar son başvuru tarihine kadar yukarıda belirtilen kapsam dahilinde metinlerini hazırlamış ve en geç saat 17:00’ ye kadar göndermiş olmalıdır. Metin göndermenin başlama ve son gönderim tarihleri zaman çizelgesinde belirtilmiştir. Bu tarihler Optik Gazete tarafından değiştirilebilir.
 • Yarışmaya katılan metinler,  en geç 48 saat içinde verilen adrese gönderildiğinde oylamaya açılacaktır.
 • Metinler ne kadar önce gönderilirse oylamada o kadar avantajlı olacaklardır.
 • Ödül alan metinlerin sahipleri, zaman çizelgesinde belirtilen tarihte ödüllerini almak üzere davet edileceklerdir.
5- Zaman Çizelgesi
 • Optik Mağazalara Broşür Dağıtımı
  • 24 Ekim 2016 tarihinde başlayacaktır.
  • 8-11 Aralık 2016 İstanbul Silmo’da dağıtım yapılacaktır.
 • Metin gönderim ve başvuru
  • 31 Ekim 2016 saat 10:00 yarışmaya hatıra gönderiminin başlama tarihi
  • 11 Mart 2017 saat 17:00 yarışmaya hatıra gönderiminin bitiş tarihi
 • Ödül alan metinlerin ilanı
  • 6 Mart 2017 saat 14:00
7- Diğer Konular
 • Optik Gazete yarışma ve/veya katılım koşulları üzerinde katılımcıları bilgilendirmeden değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Olası değişiklikler Optik Gazete kanalı ile ilan edilir.
 • Optik Gazete üyelerine tanıtım amaçlı e-posta gönderimi yapma hakkına sahiptir.
 • Metninizi teslim ederek "Gözde Hatıralar" Metin Yarışması Katılım Kural ve Koşulları’nı kabul etmektesiniz.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.