Acuvue Oasys with Transitions lensleri artık Türkiye’de

İstanbul, 01 Ağustos 2019 – Johnson & Johnson Vision’ın akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue Oasys with Transitions fotokromik kontakt lensleri Türkiye’de satışa sunulmaya başladı.

Acuvue Oasys with Transitions lensleri artık Türkiye’de
03 Ağustos 2019 Cumartesi 10:24

Johnson & Johnson Vision’ın akıllı ışık teknolojisine sahip
Acuvue Oasys with Transitions lensleri artık Türkiye’de

  • Türünün ilk örneği Acuvue Oasys with Transitions kontakt lensleri değişen ışık koşullarına kesintisiz bir şekilde uyum sağlıyor.
  • Johnson & Johnson Vision’ın yaptırdığı araştırmaya göre, Türklerin %95’i gözlerinin ışıktan etkilendiğini ve bu etkinin gözlerinde rahatsızlık ve yorgunluğa sebep olduğunu belirtiyor.

İstanbul, 01 Ağustos 2019 Johnson & Johnson Vision’ın akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue Oasys with Transitions fotokromik kontakt lensleri Türkiye’de satışa sunulmaya başladı. Türünün ilk örneği1 olan fotokromik lens hem iç mekân hem dış mekânda parlak ışık hassasiyetini azaltarak görme kusurunun düzeltilmesinin ötesinde fayda sağlıyor.

Akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue Oasys with Transitions kontakt lensleri, göz konforunu koruyarak yapay ışıktan UV ışıklarına kadar gün boyunca değişen ışık koşullarına gözlerin daha hızlı adapte olmasına yardımcı oluyor.

Time Dergisi tarafından düzenlenen 2018’in En İyi Buluşları arasında yer alan Acuvue Oasys with Transitions, gözlerin parlak ışığa adaptasyonunu 5 saniye hızlandırıyor.3 Geceleri parlak ışıkların çevresindeki haloları ve ışık saçılmalarını azaltarak gün boyu daha rahat bir görüş sağlıyor.

Akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue kontakt lenslerin Türkiye’de satışa sunulmasından oldukça mutlu olduklarını belirten Johnson & Johnson Türkiye Profesyonel Eğitim ve Gelişim Müdürü Op. Dr. Banu Arslan; “Her gün, göz konforunu ve görmeyi etkileyen yoğun ışığa ve UV ışınlarına maruz kalıyoruz. Bu teknolojinin göz sağlığı ve bakımı ile ilgili endüstri alanında çığır açacağına inanıyoruz. Acuvue Oasys with Transitions ile kontakt lens kullanıcılarına, göz sağlığının korunmasını desteklemenin ve günlük ışık koşullarıyla ilgili stresi yönetmede yardımcı olmanın sorunsuz bir yolunu sunuyoruz.” dedi.

Akıllı ışık teknolojisi 10 yılı aşkın derinlemesine yapılan araştırma ve geliştirmeye dayanıyor. Johnson & Johnson Vision'ın gerçekleştirdiği son araştırma bulguları,[2] çoğu Türk insanının görüş kalitesinin ışıktan etkilendiğini ortaya koyuyor. Araştırma sonuçlarına göre:

  • Ankete katılanların %95’i, belirtilen günlerde gözlerinin ışıktan etkilendiğini ve bu etkinin gözlerinde rahatsızlık ve yorgunluğa sebep olduğunu belirtiyor.
  • Anketin Y ve Z kuşağı katılımcıları, ışığın yarattığı baş ağrısı ve göz rahatsızlığı gibi reaksiyonlardan şikâyet etmeye daha yatkın.
  • Ankete katılanların %80’i en çok araba kullanırken gözlerinin ışıktan rahatsız olduğunu belirtiyor. Katılımcıların %77’si ise kapalı bir ortamdan aydınlık ve bol ışıklı bir ortama geçtikleri zaman gözlerinin rahatsız olduğunu ifade ediyor.
  • Katılımcıların %91’i günlük hayatta ışığın etkisini gözlerini kısarak azaltmaya çalıştıklarını belirtiyor. Aldıkları diğer önlemler arasında bilgisayarın ekran parlaklığını azaltma (%83), bulunulan ortamın ışığını kısma veya azaltma (78%) ve fazla ışıklı ortamda gölgede kalma (77%) bulunuyor.
  • Katılımcıların %81’i (10 kişiden 8’i) ışığın görme konusundaki etkileri konusunda biraz endişelendiklerini belirtiyor.
  • Anket katılımcılarının %87'si gözlerini korumaya yönelik önlemlerin önemli olduğunu söylerken, %62’si göz sağlığının onlar için diğer sağlık sorunları kadar önemli olduğunu söylüyor.

Çığır açan lenslerin yaratılması, Johnson & Johnson Vision'ın dünya çapındaki fotokromik gözlük camı mercekleri sağlayıcısı olan Transitions Optical Limited iş birliğiyle on yılı aşkın süren çalışmalara dayanıyor. İki kuruluş, göz sağlığı ve bakımı alanında yenilikleri araştırmak ve geliştirmek üzere birlikte çalışıyor.

Acuvue Oasys with Transitions kontakt lensleri, iki haftalık yeniden kullanılabilir sık değişim lenslerdir. Ürün, Türkiye ve EMEA bölgesinde birçok pazarda satışa sunuldu. Daha fazla bilgi almak için https://www.jnjvisioncare.com.tr adresini ziyaret edebilir, sosyal medyada #SquintLessSeeMore (Az kıs, çok gör) etiketini takip edebilirsiniz.

Araştırma Yöntemi

Tüketiciler arasında ışık hassasiyetinin yaygınlığını araştırmak için Johnson & Johnson Vision Care Inc ve FleishmanHillard’ın şirket içi araştırma uygulaması TRUE Global Intelligence™, Türkiye’de 18 yaş ve üstü 1.020 yetişkinden oluşan ulusal temsili bir örneklem arasında 10 dakikalık dijital bir anket gerçekleştirdi. Hata payı, %95 güven seviyesinde %±3’tür.

Kontakt Lens Kullanıcıları için Önemli Bilgiler: Acuvue kontakt lensler, sadece görme düzeltimi için reçeteyle verilir. Kontakt lenslerin size uygun olup olmadığına göz sağlığı uzmanı karar verir. Nadiren de olsa kontakt lens kullanırken ciddi göz problemleri yaşanabilir. Bu problemleri önleyebilmek için göz doktorunuz tarafından verilen kullanım ve değişim planına ve lens bakım talimatlarına uygun hareket ediniz. Göz enfeksiyonu veya gözde rahatsızlık, aşırı sulanma, görmede değişiklikler, kızarıklık veya diğer göz problemlerinin yaşanması halinde kontakt lens kullanmayınız. Bu durumlardan herhangi biri gelişirse, kontakt lenslerinizi çıkartın ve hemen doktorunuzla iletişime geçin. Uygun kullanım, bakım ve güvenlik hakkında daha fazla bilgi almak için göz doktorunuzla iletişime geçip Hasta Bilgilendirme Kılavuzu talep edebilirsiniz. Johnson & Johnson Türkiye Müşteri Hizmetleri’ne 0850 250 0565 numaralı telefonu arayarak veya acuvueiletisim@its.jnj.com adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

 Zararlı UV ışınlarının kornea ve göze yayılmasına karşı korunmaya yardımcı olur.

 Tüm ACUVUE® markalı kontakt lensler, zararlı UV ışınlarının gözünüzün içine ve korneanıza ulaşmasını engelleyen Sınıf 1 blokajına sahiptir. UV emici kontakt lensler, gözü veya çevresindeki alanları tamamen kapatmadıkları için güneş gözlüklerinin yerini alamazlar.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.