Tuğrul Uğurlu Adaylığını Açıkladı

Tuğrul Uğurlu İstanbul Optisyen - Gözlükçüler Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı

Tuğrul Uğurlu Adaylığını Açıkladı
25 Ocak 2020 Cumartesi 10:25

Tuğrul Uğurlu'nun İstanbul Optisyen - Gözlükçüler Odası Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladığı toplantıda yaptıüı açıklamanın tam metnini aşağıda okuyabilirsiniz.

"Öncelikle hepinizi selamlıyor ve hepinize hoş geldiniz diyorum.

Burada toplanmamızın nedenini açıklamadan önce sizlere kısa birhatırlatma yapmak istiyorum.

Çoğunuzun bildiği gibi 24 haziran 2012 tarihinde TOOMD’nin olağan genel kurulunda yapılan seçimi kazanarak başkan seçilmiştim. Başkanlığım 8 ay sürdü. Bunun nedeni, önceleri yaptığımız bölge toplantılarında benimle aynı fikirde olduklarını söyleyen yönetim kurlumun 5 üyesi ile taban tabana zıt düşünceler içinde olduğumuzu anlamamdı. Süre içerisinde aramızdaki çelişkiler arttı ve onların konfederasyonla alt alta üst üste olduklarını gördüm. İşte o zaman çok çirkin bir tuzağın içerisine düşürüldüğümü anladım. Meslektaşlarımız bizlere güvenerek oylarıyla iki senelik bir süre için temsil yetkisini bize vermişlerdi. Ama ne yazık ki bu 5 yönetim kurulu üyesi ile konfederasyon çoktan iradelerini yabancı uluslar arası sermayenin kurmuş oldukları bir şirkete, Ecoo’ya teslim etmişlerdi.

Benim önümde iki yol vardı. Ya bunlara boyun eğecektim yada mücadele edecektim. Ben ikinci yolu seçtim. Ve sonucu hepiniz biliyorsunuz. Görevimden azledildim. Ve bugünlere geldik.

Şimdi önümüzde oda seçimleri var. Bana göre, bu seçimler meslektaşlarımız için var olup olmama seçimi olacaktır. Çünkü pazarımızın önemli bir bölümünü eline geçirmiş bulunan yabancı sermaye, pazarımızın tamamını ele geçirmeye hazır durumda seçim sonuçlarını beklemektedir. Eğer yıllarca kendilerine hizmet etmiş olan kadrolar bu seçimleri kazanırsa sonunda hedeflerine ulaşmış olacaklar.

İlk defa bu seçimlerde aidatlarını ödeyen meslektaşlarımızın tamamının oy kullanma zorunluluğunun olması ayrı bir önem arz etmektedir. Menfaatlerini koruyabilmeleri açısından gözlükçüler ve optisyenler için büyük bir avantajdır.

Yaptığımız mini toplantılarda gördüm ki geçen yıllar içinde tabanda da büyük değişiklikler olmuş. Önce karamsarlıklarını gördüm. Neydi bu karamsarlıklar? İstanbul’da bulunan iki yönetimden ve iki başkandan da memnun değildiler. Bu seçimlerde adaylıklarını koyan bir iki küçük gurubunda kendilerini temsil etmeyeceğini bana ifade ediyorlardı.

Umduğumdan çok daha fazla ilgi gördüm. Açık söylüyorum ki bu benim için sürpriz oldu. Benim söylediklerimi, benim düşüncelerimi onlar bana anlattılar. Hatta Erol arkadaşımız, iyi ki bugüne kadar adaylığınızı açıklamadınız. Bu bize büyük bir avantaj sağlayacak’’ dedi kendisi şu an aramızda.

Yapılan bir dizi toplantı sonrasında ortaya çıkan sonuç benim başkan adayı olduğumu ilan etmemin doğru olacağını gösterdi. Bu nedenle hepinizin huzurunda bende İstanbul odası seçiminde başkan adayı olduğumu açıklıyorum.

Ancak benim başkanlığımda oluşacak yönetim kurulu üyelerini sizlere 15 gün sonra açıklayacağım.

Çünkü bizler, yani toplantılara katılan meslektaşlarımız bir araya gelerek İstanbul odasını en iyi temsil edecek adayları kendi aramızda tartışarak seçmeyi düşünüyoruz. Hatta bu 15 günlük süre içinde kendisine güvenen ve kendisini yönetim kurulunda görmek isteyen arkadaşlarımız var ise onlara da kapımız açıktır, telefonla bize ulaşabilirler.

Yönetim kuruluna üye seçmedeki kriterimiz, seçilecek kişilerin dürüst ve güvenilir olmasıdır. Seçeceğimiz yönetim kurulu üyelerimiz diğer yönetim kurulu adaylarından daha bilgili, daha yetenekli ve daha inançlı olacaktır. Bu konuda çok titiziz. İnce eleyip sık dokuyacağız.

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Yönetim kurulumuz tamamlandığında bir tanışma toplantısı yapmayı düşünüyoruz. Aynı zamanda bu toplantıda programımızı da sizlere sunacağız.

Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim."

24.01.2020

Tuğrul Uğurlu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Turgut Çakar - 4 yıl önce
Günlerce Grupların Yayın organında lansmanı yapılan bir kişi bu gün gruplara karşıyım diyor.
Avatar
Turgut Çakar - 4 yıl önce
Hayırlı uğurlu olsun.