Lisans Tamamlama Ücretleri Açıklandı!

Merakla beklenen lisans tamamlama ücretleri belli olmaya başladı. Buna göre ilk açıklamayı en çok öğrenci alacak olan Atatürk Üniversitesi yaptı. Ücretler ise oldukça fazla. Ücret Tablosu aşağıdadır.

Lisans Tamamlama Ücretleri Açıklandı!
01 Eylül 2015 Salı 14:13


Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilip, 25 Ağustos 2015 tarih ve 29456 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar” kapsamında olmak üzere;

1- Kararın 11 inci maddesinin 3 üncü fıkrasında yer alan “Bir yükseköğretim programına kayıtlı iken ikinci bir yükseköğretim programına kayıt yaptırılması” hükmüne bağlı olarak

Üniversitemiz bünyesinde yer alan programlara kayıt yaptıran öğrencilerden, halen başka bir yükseköğretim programına kayıtlı olanlardan katkı payı alınacak,

Başka bir yükseköğretim programından mezun olanlardan katkı payı alınmayacaktır.

2- Kararın 11 inci maddesinin 1 inci fıkrasında yer alan “belirtilen süreler sonunda mezun olamayan öğrencilerden ekli cetvellerde belirtilen tutarlar kadar katkı payı ve öğrenim ücreti alınır.” hükmüne bağlı olarak normal öğrenim süresinde mezun olamayan öğrencilerden katkı payı alınacaktır.

3- Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 24.08.2015 tarih ve 48186 sayılı yazısında belirtilen Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Programlarına kayıt yaptıracak öğrencilerden katkı payı alınacaktır.

6- Yabancı uyruklu öğrenci statüsü kapsamında kayıt yaptıran öğrencilerden Üniversite Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek tutar kadar öğrenim ücreti alınacaktır.

4- Üniversitemiz bünyesinde yer alan programlara Dikey Geçiş Sınav (DGS) sonuçlarına bağlı olarak ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme işlemleri sonucunda kayıt hakkı kazanan öğrencilerin, önlisans mezunu oldukları, lisans programına kayıt hakkı kazandıkları, farklı seviyelerde öğrenim görecekleri hususları dikkate alınarak, bu öğrencilerden katkı payı alınmayacaktır.

5- Üniversitemiz bünyesinde yer alan örgün öğretim (gündüz) programlarına yatay geçiş yolu ile kayıt yaptıran öğrencilerden katkı payı alınmayacaktır.

7- Af kanunu kapsamında kayıt yaptıran ve 26.11.2014 tarih ve 29187 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6569 sayılı Kanunla düzenlenen öğrenim süreleri ile ilgili hükümden yararlanan öğrencilerden katkı payı alınmayacaktır.

8- Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülürken kapatılan Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı öğrencilerinden Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Programı ile İşletme Lisans Programına kayıtları yapılan öğrencilerin kayıtlı bulundukları programların ödeme usul ve esaslarına tabi olarak öğrenimlerini sürdürmeleri gerektiği hususu dikkate alınarak, bu öğrencilerden katkı payı alınmayacaktır.

NOT: “2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar” kapsamında Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 Öğretim Yılı Katkı Payı ve Materyal Ücretleri

Kaynak:attyiz.biz.trİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.