Fatura ve Eklerinin Elektronik Ortamda Alınması İşlemi Ertelendi

Fatura ekleri ve manuel reçeteleri tarama işlemleri ertelendi.

Fatura ve Eklerinin Elektronik Ortamda Alınması İşlemi Ertelendi
07 Nisan 2020 Salı 13:48

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 1 Mart 2020 tarihinden itibaren fatura ekleri ve manuel reçeteleri tarama işlemleri zorunlu hale getirilmişti.
Sosyal Güvenlik Kurumu internet sitesinde yaptığı bir duyuru ile fatura ekleri ve manuel reçeteleri tarama işlemlerinin ertelendiğini duyurdu, ertelemenin konuya ilişkin yapılacak düzenlemeye kadar geçerli olacağı belirtildi.

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI 
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

06.04.2020

DUYURU

MEDİKAL MARKET, OPTİSYENLİK MÜESSESELERİ, İŞİTME MERKEZLERİ VE ECZANE FATURA EKİ BELGELERİN ELEKTRONİK ORTAMDA ALINMASI HAKKINDA

Bilindiği üzere, 24.12.2019 tarihli duyurularımızda 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumuna İlişkin Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanunun “… Kurum, uygun gördüğü sağlık hizmeti sunan gerçek veya tüzel kişiler ile kamu idarelerine ait döner sermayeli işletmelerden verdikleri hizmete ilişkin fatura ve benzeri belgeleri 4/1/1961 tarihli ve 213 sayılı Vergi Usul Kanununun Mükerrer 242 nci maddesine uygun olarak elektronik ortamda düzenlemelerini ve bunların dayanağı belgelerle birlikte elektronik ortamda göndermelerini isteyebilir. …” hükmüne uygun olarak medikal market, optisyenlik müesseseleri, işitme merkezleri ve eczane fatura eki belgelerin elektronik ortamda alınması uygulamasının 01.03.2020 tarihinden itibaren karşılanan reçetelerde ve düzenlenen faturalarda zorunlu hale getirileceği duyurulmuştur.

Fatura eki belgelerin elektronik ortamda alınması uygulaması konuya ilişkin yapılacak düzenlemeye kadar ertelenmiştir.

Tüm ilgililere duyurulur.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.