Türk Optisyen ve Gözlükçüler Birliği Yönetiminden Yeni Açıklama

"Görevimizin başındayız"

Türk Optisyen ve Gözlükçüler Birliği Yönetiminden Yeni Açıklama
25 Eylül 2019 Çarşamba 11:19

Türk Optisyen - Gözlükçüler Birliği Genel Sekterliği'nden sektörümüze yeni bir bilgilendirme yapıldı, gelen açıklamayı noktasına virgülüne dokunmadan dikkatinize sunuyoruz.

"TÜRK OPTİSYEN-Gözlükçüler BİRLİĞİ, Genel SEKRETERLİĞİ ve  Basın SÖZCÜLÜĞÜ'nden:

TÜRK OPTİSYENLERİ'nin ve Türk GÖZLÜKÇÜLERİ'nin ve kamuoyunun saygıdeğer BİLGİLERİNE sunulur:

Bazı sosyal medya ortamlarında, "Türk OPTİSYEN-Gözlükçüler BİRLİĞİ Merkez YÖNETİM KURULU mahkeme kararı ile DÜŞÜRÜLDÜ" başlığı ile yayımlanan ve "FLAŞ, FLAŞ!.." diye verilen haberlerin HUKUKÎ temeli ve İTİBAR edilebilir bir tarafı YOKTUR.

BİRLİĞİMİZ ve Merkez YÖNETİM KURULU'muz, Anayasa'ya, kanunlara ve hukuka uygunluk çerçevesinde GÖREVDEDİR ve mesleğimizin icapları, Anayasa'mızda tarif edilen "KAMU KURUMU niteliğinde meslek kuruluşu" olarak  TÜRK MİLLETİ'nin göz ve GÖRME SAĞLIĞI hizmetlerinin gerekleri ile KAMU YARARI ilkeleri ve BİLİNCİ çerçevesinde, o ulvî görevlerini sürdürmeğe KARARLIDIR.

MESLEĞİMİZİN, meslekdaşlarımızın, odalarımızın ve Birliğimizin MENFAATLERİNİ HİÇE SAYAN, maksadı bizce çok iyi bilinen, ULUSLARARASI GÜÇ'lerin güdümünde olarak baştan beri "BİRLİK" OLMAMIZI ve "birlikte"liğimizi ENGELLEMEK peşinde olan BİRİLERİNİN yanlış adreste ve HUKUKÎLİKTEN UZAK-HÂİNLİK dolu tutumları, bizi ASLA YILDIRMAYACAKTIR.

Biz, Birlik ve meslekdaşlar olarak, ihâneti-sadâkatsizliği onları ismen ve cismen tanıyoruz.

Cirmlerini ve cürmlerini de biliyoruz.

Atalar ne demiş: "YANLIŞ hesap BAĞDAT'dan DÖNER!.."

Bu son BEDBAHT GİRİŞİM, evvelce "İHANET BELGELENMİŞTİR..." başlığı ile yayımlanan hususları TEYİD ETMEKTEDİR ve o "HIYANET"i bir dahî BELGELEMEKTEDİR...

Büyük bir GURUR ile kurup görevlendirmekten şeref duyduğumuz ODALARIMIZ ve saygıdeğer yöneticileri, Merkez Yönetim, Yüksek Disiplin ve Denetleme KURULLARIMIZ ile İSTİŞARE içinde ve EMİN adımlar atarak yoluna devam etmeli ve ÜYE KAYDI işlemlerini kanunî (3) AY'lık SÜRE içinde tamamlamak gayretini elden bırakmamalıdır.

Biz, hukuka uygunluk içinde GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ ve onun BİLİNCİNDEYİZ.

Sizler de öyle olun."

ENDÎŞEYE hiç MAHAL YOK!...

Saygılarımızla,

İlker AKGÜL

Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği

Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.