SUT Değişiklik Talepleri Hakkında Duyuru!

SUT Değişiklik Talepleri Hakkında Duyuru!
20 Ağustos 2015 Perşembe 10:23

Değerli Okuyucularımız,Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Kamu sağlık tesislerince yapılacak olan SUT değişiklik talepleri hakkında duyuru yayımlanmıştır.Bilgilerinize sunarız.

 

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI


Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu

Mali
Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı

Sayı: 96773357/757.01/966

Konu: SUT Değişiklik TalepleriSUT fiyatının üzerinde alınmak zorunda kalınan veya SUT eki listelerde bulunmayan tıbbi malzemeler ile SUT eki listelerde bulunmayan işlemler veya SUT'ta bulunan hükümler ve kısıtlamalar nedeniyle sunulan sağlık hizmetini etkileyebilecek olan sorunlar Başkanlığımıza bildirildikçe SGK nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. Ancak son zamanlarda bu kapsamda Başkanlığımıza yapılan farklı biçimlerdeki yazılı bildirimlerde çok sayıda bilgi eksikliğinin bulunduğu veya ihale dosyasının tümünün gönderildiği müşahede edilmektedir. Bu bildirimlerin SUT revizesi çalışmalarında kullanılacak hale getirilebilmesi için yapılması gereken düzeltmeler ise işgücü ve zaman kaybına neden olmaktadır.Sağlık tesislerimizce yapılacak olan bildirimlerin standardizasyonu sağlamak üzere; SUT Fiyatı Düşük Olan Malzemelerin Bildirim Formu, SUT Kodu Bulunmayan Malzemelerin Bildirim Formu, SUT İşlem/Tetkik/Diğer Bildirim Formu başlıklarında 3 ayrı formun düzenlenmesine ihtiyaç duyulmuştur. Bu formlara Mali Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı Finansal Analiz Daire Başkanlığının internet adresinde yer alan http://www.tkhk.gov.tr/DB/14/3447_sut-revize-talepleri bağlantısından ulaşılabilmektedir.SUT değişiklik taleplerine yönelik bundan sonraki bildirimlerinizin düzenlenen bu formlar aracıyla yapılması, formların eksiksiz bir şekilde doldurularak Genel Sekreterliğinizce resmi yazı ekinde Kurum Başkanlığımıza ve [email protected] e-posta adresimize gönderilmesi gerekmektedir.Konuyla ilgili olarak sağlık tesislerinizin ilgili birimlerinin ve çalışanlarının talimatlandırılması ve gereken titizliğin gösterilmesi hususlarında,Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Dr. Turhan SULHAN

Kurum Başkanı a.

Kurum Başkan Yardımcısı

 

DAĞITIM Gereği :                                                      Bilgi :

89 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği           Tedarik Yöntemleri Düzenleme

                                                                                    D.B. Stok Takip ve
Analiz D.B.

 

Ekler:

1- Sağlık Tesislerimizce Yapılacak Olan SUT Değişiklik Talepleri Hakkında Genel Yazı için tıklayınız.

2- SUT Fiyatı Düşük Olan Malzemelerin Bildirim Formu için tıklayınız.

3- SUT Kodu Bulunmayan Malzemelerin Bildirim Formu için tıklayınız.

4- SUT İşlem/Tetkik/Diğer Bildirim Formu için tıklayınız.

 
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.