Akaydın Şemsiye

Sektör : Tekstil, Giyim ve Ayakkabı Tarih : 7 yıl önce
Telefon : 0216 429 84 97 Faks :
Web Sitesi : https://semsiyeci.com
Adres: Güngören Mahallesi Yapıt SokakNo: 24 Taşdelen - Çekmeköy / İstanbul Çekmeköy / İstanbul
Akaydın Şemsiye - Bahçe Şemsiyesi

Bahçe Şemsiyesi Dış ortamda yağmur ve ısı kontrolünün en yaygın yolu gölgeleme ile olmaktadır. İngilizler bu gölgeleme aletini ‘bahçe parasolü (garden parasol)’ veya Amerikalılar “bahçe şemsiyesi (garden umbrella)’ olarak adlandırmışdır.

Bu şemsiyeler ya toprağa saplanarak veya altlarına su bidonu veya mermer konularak sabitlenmiştir. Genelde ufak tekerlekle donanmış olup istenilen yönde hareket ettirilebilir. Üst gövde kumaşı sabitleyen açılıp kapanabilen kollardan oluşmuştur. Soğuk havalarda ısıtma cihazını kombine ederek kışın da kullanımı mümkün olmuştur.

Malzeme olarak tente genelde su geçirmez akrilik kumaş olup gövde başlarda ahşaptı.

Zamanla korozyona karşı daha güvenilir olan demir ile yer değiştirmiştir. Fakat modern uygulamalarda elektrostatik boyanmış alüminyum tercih edilmektedir. Kanat boyları 1.5 metreden başlayıp 5 metreye kadar uzanmaktadır.

Akaydın Şemsiye SUNCOOL markası ile Türkiye’de tamamen yerli üretim ile bu dev bahçe şemsiyelerini üretmektedir. Bahçe şemsiyesi her türlü bahçeye uygundur örneğin villa bahçesi, bağ bahçesi, konut bahçesi, apartman bahçesi, teras bahçesi gibi.