Opak Lens'ten Renkli Lens Tanıtımında Çığır Açan Uygulama

Renkli lens kullanıcılarının en büyük hayali gerçek oluyor.

Opak Lens'ten Renkli Lens Tanıtımında Çığır Açan Uygulama
26 Şubat 2021 Cuma 17:19

OPTİSYENLİK MÜESSESELERİNE MÜJDE!
RENKLİ LENS KULLANICILARININ
EN BÜYÜK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

Elegance ve Solotica İçin Renkli Lens Filtre Dönemi Başlıyor…

Opak Lens bir yeniliğe daha imzasını attı.

Renkli lens kullanıcılarının en büyük hayali gerçek oluyor.

Artık optisyenlik müessesenize gelen renkli lens kullanıcıları, sevdikleri Elegance ve Solotica renklerini, kendi özçekimleri (selfie) üzerinden doğrudan kendi gözlerinde görebilecekler. Kendi hareketli özçekimleri üzerinden tüm renklerin denemesini rahatlıkla yapabilecekler.

Opak Lens uzun zamandır üzerinde çalıştığı Instagram filtre uygulamasının ilk fazını, Elegance markasında FreshColors ve Solotica markasında ise Hidrocor Monthly filtrelerini duyurarak tamamladı.

Bilindiği gibi 5193 Sayılı “Optisyenlik Hakkında Kanun” gereği kontak lenslerin satışı göz hekimi reçetesi ile yalnızca optisyenlik müesseseleri üzerinden yapılır. Kontak lens gözün korneasına doğrudan temas eden tıbbi bir protezdir. Bu nedenle sadece kozmetik nedenli olarak kullanılmak istendiği durumda bile kullanıcı bir göz hekimine muayene olarak reçete almalıdır. Göz kırma kusuru olmadığı durumda, kozmetik nedenli kullanmak isteyen kullanıcılar için göz hekimi göz yaşı kalitesine bakarak ve gözün belli özelliklerini inceleyerek reçeteyi hazırlar. Yine yasa gereği kontak lensin göze uygulanması ancak göz hekimi tarafından gerçekleştirilebilir. Optisyenlik müesseseleri kontak lensin satışını yapmaya tek yetkili kurumlardır. Ancak kontak lens denemesi kesinlikle optisyenlik müessesesinde yapılamaz.

Kullanıcının göz sağlığını korumayı amaçlayan bu yasal işleyiş kapsamında, sadece kozmetik amaçlı lens kullanmak isteyen kullanıcıların renk seçme imkanları kısıtlıdır. Kullanıcı, doktor muayenehanesindeki renkler dışında seçenekleri görmek için, ancak reçetesi ile lensini satın almaya gittiği optik mağazalardaki katalog ve broşürlere başvurulabilir.

Optisyen/gözlükçünün, hangi lensin, kendi gözünde nasıl duracağını merak eden kullanıcılara fotoğraf göstermek ya da numune lens kataloglarını göstermek dışında çok da fazla bir görsel destek vermesi mümkün değildir. Kullanıcının kendi hareketli görüntüsü üzerinden lens rengi deneme imkanını veren özel demo makinaları ise, fiyatlarının yüksekliği nedeniyle ancak az sayıda mağazada bulunabilmektedir.

İşte Opak Lens'in İş Geliştirme Proje Müdürü H. Cihan Harbi liderliğinide gerçekleştirdiği özel çalışma sonucunda bugün tüm optik mağazalar hiçbir ödeme yapmak zorunda kalmaksızın kullanıcılarına bu imkanı sunabiliyor olacaklar.

Bundan böyle mağazanıza gelen kullanıcının lens kullanmak üzere doktordan aldığı reçetesini gördükten sonra, tek söyleyeceğiniz şey kendi cep telefonu üzerinden Instagram uygulamasını açarak @elegancelens ve @soloticaturkey uygulamalarını takip etmelerini söylemek olacak. Her iki hesabın da öne çıkanlar bölümündeki Filtreler başlığını tıklayarak kullanıcılar, kendi görüntüleri üzerinden lens renklerini hemen denemeye başlayabilirler. Bu kadar basit!

Bu noktadan sonra size kalan tek iş, ürünlere ilişkin özellik ve fiyat bilgisi vermek, o kadar. Tabii yeni kullanıcılar için kontak lens kullanıcılarının bilmesi gereken hijyen ve kullanım koşullarını anlatmayı da unutmamak kaydıyla…

Şu anda sadece Elegance Freshcolors ve Solotica Hidrocor Monthly serileri için hazırlanan Filtre uygulaması, her iki markanın da diğer ürün aileleri için en kısa zamanda Opak Lens tarafından hazırlanarak bölüm bölüm kullanıma sunulacaktır.

Opak Lens olarak ayrıca aşağıdaki konulara optisyenlik müesseselerinin dikkatini çekmek isteriz:

  • Bu filtreler her bir renk için gerçek lens renk ve tasarımları kullanılarak hazırlanmıştır. Ancak gerçek lensin gerçek göz üzerindeki rengi uygulamada göründüğünden 1 ton açık veya 1 ton koyu olabilir. Uygulamanın kullanıldığı andaki ışık, ortam renkleri ve özellikle kullanıcının cep telefonunun renk kalitesi ve ekran ışığı bu tür minimal farklara neden olabilir. Kullanıcıları bu konuda önceden uyarmanız, gerçek lensi taktığı zaman hayal kırıklığı yaşamaması açısından çok önemlidir.
  • Bu filtrelerin kullanım hakkı doğrudan bu uygulamanın sahibi olan Opak Lens’e aittir. Sadece bu marka ve modellerle kullanıma uygundur. Başka bir markada bu renklerin gösterildiğini duyarsanız kullanıcıları uyarmanız ve yasal takibi başlatacak olan Opak Lens’e bilgi vermeniz rica olunur.
  • Opak Lens’in dağıtımını yaptığı Elegance ve Solotica lenslerinin internette satışı yoktur, her iki marka da sadece optisyenlik müesseselerinde satılır.
  • Opak Lens yaptığı tüm çalışmalar ve getirdiği tüm yenilikler ile daima yerel bağımsız optisyenlik müesseselerini güçlendirmeyi amaçlar. Onları internette yasa dışı kontak lens satışı yapan siteler ve yabancı sermayeli optisyenlik müesseseleri ile rekabette hep bir adım önde tutma misyonu ile hareket eder.

Filtre kullanımı için hazırladığımız örnek kullanım videolarına ve Filtre kullanımını gösteren tanıtım videosuna bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çok yakında Elegance ve Solotica’ya ait tüm renk ailelerinin filtreleri bölüm bölüm kullanıma eklenecektir.

Bu filtreler kanalıyla renkli lens satışı daha keyifli hale getirdiğimizi düşünüyor ve tüm optisyenlik müesseselerine bol satışlar diliyoruz.

H. Cihan Harbi

İş Geliştirme Proje Müdürü

Opak Lens AŞ

Solotica Instagram Filtreye Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız

Elegance Instagram Filtreye Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.