Sektör : Eğitim Tarih : 2 yıl önce
Telefon : 0533 966 28 57 Faks :
Web Sitesi : http://www.sauna-imalati.com
Adres: Ahmetyesevi Mahallesi Çamlık Caddesi Sema Sokak No:9 Samandıra / İstanbul
Sauna, çok eski çağlardan günümüze taşınmış bir kültürdür. Hem kadın hem de erkekler tarafından temizlenmek ve arınmak için tercih edilen bir aktivitedir. Sauna artık bir ihtiyaçtan ziyade bir kültür olarak hayatımıza yerleşmiştir. Türk saunaları hem psikolojik hem de fiziksel sağlığı oldukça faydalıdır. Günümüzde çok sıklıkla tercih edilmese de eski zamanlarda saunalar kadınlar tarafından güzelleşme yerleri olarak kullanılırdı. Artık herkesin evinde banyosu bulunduğu için temizlikten ziyade insanlar saunaları dinlenmek ve sağlığa olan faydaları için kullanmaktadırlar.

Türk saunaları evlerimizdeki banyolardan farklı olarak yüksek bir tabana sahip üst tarafları kille kaplanmış sürekli sıcak su bulunan ve o oldukça da sıcak yerlerdir. Türk sauna ve faydalarının insan için çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bu faydalardan biraz bahsedecek olursak Türk saunaları stres azaltan ve zihinsel arınma için tercih edilen yerler arasındadır. Saunadan çıktığınızda kendinizi yenilenmiş gibi hissedersiniz. Saunada tam olarak fiziksel bir temizlenme yaşayabilirsiniz. Saunada sıcaklık ve buharın etkisiyle gözenekler içerisinde birikmiş olan kirlerin hepsi yumuşar ve bu yumuşama sayesinde kirler gözeneklerden rahatlıkla çıkabilmektedir.

Özellikle Türk saunalarında bir gelenek haline gelmiş olan keselenme vücudunuzdaki kirlerin çıkması ve ölü hücrelerden arınmak adına oldukça faydalıdır. Bu sayede vücut yenilenmeniz de kolaylaşacaktır. saunalar bağışıklık sisteminizi güçlendirir. saunalarda ki buharlar sayesinde vücudunuzdaki toksinlerden arınma imkanı bulursunuz. Bu sayede özellikle grip soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklardan korunmak için sauna oldukça faydalıdır. Saunalar eklem ağrılarınıza da iyi gelecektir. Vücudunuzdaki kan dolaşımı saunalarda daha aktif hale gelecektir. Saunalar kilo vermek için de kullanılan yerler arasındadır. Saunalarda metabolizma hızınız artar ve bu sayede yağ yakmanız kolaylaşır.