Turgut Vardi'den 23 Nisan Mesajı

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği Anadolu Gözlükçüler ve Optisyenler Federasyonu Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonundan 23 Nisan Mesajı

Turgut Vardi'den 23 Nisan Mesajı
Bu haber kez okundu.

BAŞKANDAN 23 NİSAN MESAJI


Milletlerin tarihinde özel öneme sahip günler, olaylar, kişiler ve yerler olduğunu, çağlar boyunca tarihin akışına yön veren milletimizin bu anlamda dünyanın en zengin mirasına ve hatıralarına sahip, 23 Nisan bu anlamda milletimizin her ferdi için aynı şeyleri hatırlatır. 23 Nisan bir ve bütün yaşama iradesinin Ankara'da Birinci Meclis'te vücut bulduğu tarihtir. 23 Nisan hür ve bağımsız yaşama kararlılığının Anadolu ile Trakya'nın dört bir yanının ortak kararı olduğunun ilan edildiği gündür.

 

Biz millet olarak 23 Nisan'lar da birlik ve bütünlük içerisinde yaşama irademize tekrar sıkı sıkıya sarılırız. Egemenlik ve onun için verilen mücadeleyi kendimize örnek alarak gelecekte de bir ve birlikte, hür ve bağımsız, mutlak surette millet egemenliği ve milli egemenliğimizi vatan topraklarının bütününde güçlendirerek yaşamak için ortak dersler çıkarır, çıkardığımız derslerle geleceği o tarihi temelin üzerinde inşa ederiz.

Millet aklı, Meclisimizin temsil ettiği millet iradesiyle yürütülen istiklal mücadelesi şehitlerimizin evlatlarını unutmamış ve onları sevindirmek ve onlara sahip çıkmak için 23 Nisanları o çocuklara ithafen kutlamaya başlamıştır. Nihayet milletimizin geniş ufku tarih ile gelecek, geçmiş ve bugün ile istikbal arasında sağlam bir köprü kurmak için egemenliği çocuk masumiyeti ile buluşturmuştur.

 

Dünyanın en masum duyguları çocuklarınkilerdir. Onlar sevinçlerinde de, mutluluklarında da, heyecanlarında da coşkulu, samimi, dürüst ve paylaşımcıdırlar. Bir çocuğun bir başka çocuğu veya çocukları sevmesi, kardeş eli uzatması için aynı dili konuşması aynı din, ırk veya meşrepten olması, zengin ya da yoksul aynı ekonomik sınıftan olması gerekmez. Çocuk bir tek şeye bakar uzatılan elin tutulmasına. Dünyada sadece çocuklara ait o samimi heyecan, coşkun mutluluk ve sevinç her sene bir başka yaşanır 23 Nisan'larda.

 

Egemenlik coşkusu ile çocuk bayramını buluşturan milletimiz, Ona evrensel bir anlam da yükleyerek dostluk ve barış ikliminin tüm dünyaya çocuk masumiyeti ile yayılmasını arzulamıştır.

 

Bizim çocuklarımızın tüm dünyadaki kardeşlerinden bir farkı vardır. Onlar kendi geleceklerini de teminat altına alan egemenlik ruhunun asli mirasçılarıdırlar. Onlar adlarına bayram armağan eden bir milletin evlatlarıdır. Ve onlar, adlarına armağan edilen bayramı paylaşmayı bilen, ev sahipliği yaparak tüm dünya çocuklarına çocuk masumiyeti ile barış ve kardeşlik havasını teneffüs ettirebilen ve geleceği bu temelde inşa edebilecek öncü nesillerdir.

 

İstikbalimizin garantisi çocuklarımızın gelecekte de tasasız, endişesiz, hür ve mutlu yaşayacakları bir vatan ve her 23 Nisan'da aynı coşku, mutluluk ve heyecanları yaşayabilmeleri için siyasi egemenliğin ekonomik bağımsızlıkla taçlandırılması gerektiğine inanıyoruz. Biz yaşı, mezhebi, meşrebi her ne olursa olsun, zenginiyle yoksuluyla, kuzeyiyle güneyiyle, doğusuyla batısıyla bu toprakların çocuklarıyız. Bu toprakların çocukları olarak bu toprakların tamamında huzur iklimini egemen kılmak, refahı ve zenginliği her tarafa ve herkese ulaştırmak bizim hem tarihi mesuliyetimizdir hem de geleceğe olan borcumuzdur.

Bu inançla; istiklal ve ulusal egemenlik mücadelemizin önderi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, birinci meclisten başlayarak egemenliğimizin sembolü meclis çatısı altında milletimize hizmet vermiş ve ebediyete intikal etmiş tüm mebuslarımız ile şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Bundan 93 yıl önce hayır dualarıyla açılan ve Türk Milletinin tarihinde yeni bir dönem başlatan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, çocuklarımızın, coşkun sevinç, mutluluk ve heyecanını ilelebet yaşanması ve yaşatılması dileğiyle...

 

Turgut VARDİ

 

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği Anadolu Gözlükçüler ve Optisyenler Federasyonu Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu Genel Başkanı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.