Gözlük Camı Üretiminde Opak Lens ile Ak Lens güçlerini birleştiriyor.

Yerli sermayenin güçlenmesinde çok önemli bir adım

Gözlük Camı Üretiminde Opak Lens ile Ak Lens güçlerini birleştiriyor.
Bu haber kez okundu.

Yerli Sermaye Güçleniyor!

Gözlük Camı Üretiminde Ak Lens ile Opak Lens güçlerini birleştiriyor.

Opak Lens, İzmir’de gözlük camı üretimi yapan Ak Lens ile başlattığı işbirliği programı kapsamında optik sektöründe yerli sermayenin güçlenmesi yolunda önemli bir ilke imza atıyor...

Gözlük camının çerçeveye uygulanması zanaatı, optik mağazaların ürün ve hizmet gamında en ciddi getiriyi sağlayan temel kalemlerden birisidir.

Optik sektörünün büyük bir değişim ve gelişim sürecinde olduğu ülkemizde ne mutludur ki yerli sermayeli optik mağazalar çoğunluğu oluşturmaktadır.

Maalesef ki günümüzde Optik mağazaların cam tedarikinde  pazardan en büyük payı yabancı sermayeli üretici ve ithalatçılar almaktadırlar.

Türkiye’de her alanda olduğu gibi optik camda da yerli üretim son derece kısıtlı olup, yabancı ülkelerde üretilen gözlük camlarının pazar payları her geçen gün artmaktadır.

Kontak lens dağıtımında çalışma prensibini doğrudan geleneksel butik optik mağazaları desteklemek üzerine kurgulayan Opak Lens, 12 Temmuz 2016 tarihinde yerli gözlük camı üreticisi Ak Lens ile yaptığı güç birliği anlaşmasıyla, Türkiye’de yerli sermayenin güçlenmesi için önemli bir  adım daha atmıştır. Bu anlaşma kapsamında Opak Lens, tamamı yerli sermaye olan Ak Lens firmasının tek dağıtıcısı olarak cam dağıtımında butik optik mağazalara cam alımlarında önemli bir alternatif sunacaktır.

Opak Lens Yönetim Kurulu Başkanı Erol Harbi, uzun araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılan bu güç birliğine çok önem verdiklerini ifade ederek şu bilgileri vermiştir:

“Opak Lens’ in her işinde ve her girişiminde olduğu gibi bu projemizi de optik sektöründe yerli yatırımları ve yerli iş gücünü koruma ve güçlendirme stratejisi üzerine kurguladık.

Biz Opak Lens olarak her zaman geleneksel butik optik mağazaların güçlenmesini ön planda tutuyoruz. Şirket olarak kazancımızı sağladığımız optik sektörünün tüm alanlarında, yapabildiğimiz kadar mikro milliyetçi bir tutumla yerli sermayenin gelişmesine olanak sağlamaya çalışıyoruz. Bu noktada yaptığımız araştırmalarda uzun yıllar ülkemizde üretim yapan Ak Lens’ in gözlük camlarının kalitesini gördük ve birlikte iyi bir zeminde çalışabileceğimize emin olduk. Ak Lens ürünlerinin, yerli sermayeli butik optik mağazalarımız için kaliteli ve fiyat/performansı yüksek bir ürün alternatifi olacağını ve dağıtım ağımız ile birlikte Opak Lens garantisiyle bu ürünün sektörümüzde gerek duyulan önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini düşünüyoruz. “

Ak Lens Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Akbaylar, Serdar Akbaylar, Engin Akbaylar ve Okan Akbaylar Ak Lens olarak bu güç birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Opak Lens de, Ak Lens de sektörün çok iyi bildikleri iki önemli isim. Ortaya çıkaracağımız sinerji ile optik sektörümüzün yerli sermaye yönündeki güçlenmesine önemli katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz.“ dediler.

Biz de Optik Gazete olarak bu işbirliğini kutluyor; yerli sermayeli girişimlerin desteklenmesinin önemini bir kez daha vurgulayarak, bu konudaki girişimleri ile sektörümüze katkı sağlayacak olan Opak Lens ve Ak Lens’e başarılar diliyoruz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.